14% ročně příjem z pronájmu domu v Manchesteru

Tohle jsem podcenil

Hledal jsem dům tři nebo čtyři měsíce. Počítal jsem návratnost investice u desítek z nich. Pak jsem jednu vybral a převod nemovitosti trval další čtyři měsíce (totálně selhaly právní služby a komunikace s bankou), potom opravy další dva měsíce, pak se stěhoval nájemník. Právní služby si příště daleko lépe prověřím, protože jsem si nechal doporučit právní firmu bankou, která mi hypotéku zajišťuje. Velká chyba. Bankám je to úplně jedno, jak dlouho to trvá a že investor čeká na své peníze o měsíce déle.

Realitní kancelář našla nájemníka za týden díky tomu, že dům se nachází v dobré lokalitě, po opravách vypadá hezky a k tomu ještě je nedostatek domů v této oblasti Manchesteru.

Kolik je dům schopen vydělat

Nemovitost přináší 14% ROI ročně z nájmu (cash-flow), to vše po zaplacení hypotéky, pojistky atd. Po 3/4 roce by se dům dal prodat se ziskem 10% až 15%, ale neprodávám. Nemovitost bude zhodnocovat investované peníze každým rokem a předpokládám, docela konzervativně, že nemovitost má potenciál 100% zhodnocení za dvacet let (reálně i 2x dříve, ale držím se při zemi).

Lokalita lokalita lokalita

Není to náhoda. Na dům jsem vyčkával hodně dlouho. Projížděl jsem servery s inzercí několikrát týdně a vybíral pečlivě lokalitu v oblasti 30min autem od Manchesteru, kde není vysoká nezaměstnanost, v lokalitě se investuje, je dobe propojena MHD, nedaleko dálnice, zastávky na rychlovlak, odkud jste za 2,5h v Londýně. Navíc v oblasti je klid, naproti výhled na národní park Peak District.

Nemovitost musí splňovat několik požadavků

1. ceny mají potenciál růstu

2. odpovídá mým finančním možnostem

3. splňuje požadavky “value investing”

 

Video pořízené ještě než začaly opravy.

 

Adam Wojnar

 

Please follow and like us:
error