Cashflow Summit 2018 Olomouc – pasívní příjem, investice, trading, krypto

Video z akce

Několik věcí, které mě na semináři CASHFLOW SUMMIT 2018 zaujaly

Tak třeba jako první, definice peněz Juraje Karpiše: peníze jsou pamětí společnosti. Jestli stát zasáhne do toku peněz nebo je znehodnotí formou inflace, devalvace, pak společnost přichází o svou paměť. Každý dobrý skutek je odměněn penězi a ty se předávají dále. Buď je majitel přenese na své blízké (daruje) nebo je utratí. Jak peníze putují, tvoří se paměť. Stát tento ekosystém narušuje svými zásahy a rozkolísává vztahy ve společnosti. Lidi si potom nemůžou věřit.

Jak na finanční krize

Juraj Karpiš: “díky Moneru (kryptoměna, která je anonymní XMR) se můžu sbalit do pětadvaceti slov a žádný stát mi nevezme můj majetek.” Myšleno tak, že každá krypto peněženka má zabezpečení na dvacet pět slov. Žádný stát nemá přehled o hodnotě obsahu krypto peněženek.

Trejding

Držte se objemů na trhu. Pouze velké banky hýbou s cenou a ty mají nejvyšší objemy. Cyklické měsíce s největším krachem na burzách: září a říjen. Nejvyšší zhodnocující měsíc je pak prosinec. 70% úspěšnost jak říká trejdr Roman Dvořák.

Jdi s trendem

Když shortujete, držte se trendu. Weekly, daily chart a opening musí být červený, pak shortujte. Trend je všechno při trejdování. Jdete-li proti trendu, nevyděláte.

Bitcoin (BTC)

Největší průser byl, když v prosinci 2017 den uzavřel s největší zelenou svíčkou a při tom měl třetí nejvyšší objemy za celou existenci bitcoinu. To zavání průserem, bublinou a celý trh půjde do kopru. To jsou slova jednoho z velmi uznávaných trejdrů u nás Ludvíka Turka.

Ivana Birtová a nemovitosti

Ivana se ukázala se svým portfoliem třinácti bytů. Ivana je bývalá učitelka a ve věku lehce přes čtyřicet si vybudovala slušné portfolio nemovitostí. Život jí změnila knížka Chudý táta, bohatý táta autora Roberta Kiyosakiho. Ivana také nabídla spoustu statistik, například zhodnocení nemovitostí za posledních čtyřicet let činí šílených 8300%. K tomu ještě připočtěte měsíční příjem z pronájmu.

Estate Guru

Ivana poukázala na další alternativní investici. Úrok 10% až 12%. Investice na dobu maximálně 18 měsíců. Crowd investing platforma, skrz kterou investor investuje do projektů, které se zabývají nemovitostmi v zahraničí (Litva, Lotyšsko, Estonsko). Kdo nechce vlastnit svou nemovitost a chce zhodnotit své peníze, vidím Estate Guru jako výbornou alternativu. Jestli nemovitost máte, pak můžete zvážit diverzifikaci. Jde o překlenovací úvěry při nákupu nemovitosti LTV 50% až 70%, taže výše krytí investice je docela poctivá. 

Jakub Jedlinský

Jakub je pro mě jednička na poli krypto měn u nás. Byl první na světě, kdo začal vyučovat obor zaměřený na krypto. Předběhl dokonce MIT v USA. Jakub vyučuje na VŠE v Praze a zabývá se poradenstvím.

Nejvíce mě zaujalo, že Jakub odměňuje své studenty za aktivitu v kryptu WAVES, kde si tvoří vlastní tokeny. Dále pak zdůrazňuje, že bitcoin je úložiště hodnoty a typuje, že Japonsko přijde jako první s tím, že bitcoin zařadí jako svou rezervní měnu vedle zlata. Japonsko a Čína vedou mezi sebou měnovou válku a krypto může se vším pořádně zamíchat.

Další jeho postřeh, STEEM je nejvíce reálně využívanou platformou na světě. Není to tedy bitcoin, jak si mnoho z nás myslí. To je důvod, proč zavádím na svůj blog STEEM platformu pro příspěvky a digitální média.

Jakuba jsem už viděl na akci Satoshi Talks v Brně, kterou také pořádal cestovatel a inspirativní člověk Tomáš Zdražil, takže nebudu více rozvádět jeho přednášku. Můžete jí shlédnout se záznamu.

Pravidlo většího blbce

Ondřej Pilný, odborník na ICO (initial coin offering) si pokládá otázku: “když kupuju krypto, bude někdo, kdo to po mě koupí za vyšší cenu?” Bude větší blbec než jsem já a zaplatí mi to? Podle mě výborná strategie, která tě nakopne uvažovat. 70% ICO jsou podvody a ten zbytek nestojí za řeč. Maximálně 2% jsou úspěšné projekty. 

Dluhopisy J&T Bank 

Úrok 10%. Najděte si je na kurzy.cz. Nemohl jsem tomu uvěřit. Opět vynikající diverzifikace, jestli už máte nemovitosti a hledáte něco jistého. I když jisté jsou jen dvě věci na světě, víme které.

Pavel Opluštil je kapitolou sama pro sebe

Vynikající řečník s nevšedními nápady a poukazuje na zkázu naší vlády. Například jak ČR prodává naše firmy, vzduch (vlnění, radiokomunikační frekvence) firmám sídlícím v Holandku nebo vodu frantíkům.

Nebudu více rozvádět. Záznam akce si stáhnete zde.

Ať investujete do čehokoliv, dejte si bacha, protože člověk je zvíře velmi chamtivé a proto platí, že…

UŠLÝ ZISK JE PRO NĚHO HORŠÍ NEŽ MENŠÍ ZTRÁTA. PSYCHOLOGIE JE VŠECHNO. PROTO HODNĚ LIDÍ DĚLÁ CHYBY A ČASTO PŘIJDOU O MAJETEK.

Tak nebuďte chamtiví a vyděláte skoro na čemkoliv, pokud to dává jen trochu smysl a někdo vám neslibuje hodně za nic.

 

Adam Wojnar

 

 

Please follow and like us:
error