Důvod, proč angličani kupují nemovitosti na firmu

Více než 2/3 majitelů nemovitostí v Anglii, kteří mají 4 nemovitosti na pronájem a chtějí kupovat další, chystají koupit další nemovitost na firmu.
(ten zbytek bude kupovat na své jméno)
 
Úrok není náklad
Důvodem proč na firmu, je, že od roku 2020 nepůjde odečíst úrok z hypotéky jako náklad, když koupí na své jméno. Daň z příjmu z pronájmu se bude platit totiž i z úroku z hypotéky. U nás je to odpočitatelná položka, která se nezdaňuje. To znamená, že pronajímatel v Británii bude platit úrok z toho, co nvydělal. Taková trošku krádež za bílého dne.
 
Nadruhou stranu to lze obejít tím, že nemovitost koupí na firmu. Založí si společnost (Ltd) za účelem nákupu nemovitosti. Tato firma má specielní označení: SPV – special purpose vehicle.
 
Británie míří k profesionalizaci trhu. Chce mít trh s realitami více pod kontrolou a proto “neprofesionální” pronajímatele chce přesunout pod křídla firemních struktur, aby je (nás) mohla lépe kontrolovat.
 
Proč na firmu
Potíž u koupě nemovitosti na firmu je, že je zatížena účetnictvím, které také není zdarma a peníze vydělané nejsou automaticky příjmem majitele, ale jsou příjmem jeho firmy. Jinými slovy: příjem z pronájmu zůstává ve frimě a lze ho vybrat s dalším zdaněním (dividendy nebo výplata).
 
Výhodou Ltd je možnost firmu i s nemovitostí prodat, přenechat, přesunout pod jinou firmu a já nevím co ještě dalšího. Jde prostě o samostatnou entitu, takže to má spousty daňových výhod do budoucna. Ale člověk potřebuje odbornou radu daňových poradců.
 
zdroj:
https://www.landlordtoday.co.uk/breaking-news/2019/3/a-growing-number-of-landlords-using-limited-company-status?__s=hhnxvsd9zvnq8zkorqzs
https://www.skiptoninternational.com/help-article/interest-relief-guide

 

Adam Wojnar

 

Please follow and like us:
error