Jak bojovat s negativní komentáři (nejen) na Facebooku

Jak bojovat s negativní komentáři nebo negativní reakci (nejen) na Facebooku

(Dopis mému příteli)

Lidi, kteří ti dávají komentáře především mluví sami o sobě. Tito lidé měří sami sebe, nikoliv tebe a tvůj výkon. Nejsou žádným měřítkem pro tvou činnost. Nevíš většinou o nich vůbec nic. Nejsou experti v dané oblasti, podle kterých by ses měl měřit.

Wittensteinovo pravítko
Jestli nejsme přesvědčeni o správnosti pravítka a neznáme jeho přesné rozměry, pak nikdy nezjistíme správné rozměry stolu, který s ním chceme změřit. Jak víme, že neměříme pravítko stolem, když neznáme přesné rozměry ani jednoho? Bez důvěry v rozměr pravítka neměříme vůbec nic.

Nemůžeš brát jen ty dobré komentáře a ty špatné ignorovat nebo být na ty lidi naštvaný. To bys musel být naštvaný i na ty dobré komentář můj přiteli.

Pravdou je, že žádný takový komentář není měřítkem pro tebe samotného, ale daná osoba měří pouze sama sebe, protože ve tvé práci spatřila kousek sebe, s čímž se ztotožňuje (často negativně, protože negativní věci jsou více emoční) a tudíž má silný pocit realizovat se skrz komentář a říct, kdo opravdu je a podělit se o to s tebou. Nejde tedy o žádnou věrohodnou hodnotu. Možná skrz komentář volá tebe o pomoc (jen to neví).

Někdo slavný kdysi řekl, nečtěte zprávy v novinách o sobě. Nemá to význam. Nejsou obrázkem vůbec ničeho. Kdo je píše, vás vůbec nezná a neví nic o tom, co děláte

Wittensteinovo pravítko je z nikihy Antifragilita, Nassim Nicholas Taleb. Pro mne nyní nejlepší autor

Adam Wojnar

Please follow and like us:
error