Vyvíjíme software pro ulehčení práce investorům do nemovitostí v Anglii – naše cesta

Vždy jsem investoval do nemovitosti v oblasti, kterou jsem dobře znal. Teď naposledy jsem to udělal celé jinak a trvalo to skoro dvakrát tak dlouho, najít tu správnou nemovitost v Anglii. Proto mě napadlo pomoct investorům, stejným jako jsem já, kdo hledají investici v oblasti, kterou neznají perfektně.

Software ušetří hodiny měsíčně

Spojil jsem se s Honzou někdy na konci léta 2018 a začali jsme makat na softwaru, který bude vytahovat data ze serverů v Anglii. V tomto systému si bude moct každý investor navolit přesné požadavky (max cena, velikost nemovitosti, oblast, ROI, splátku hypotéky) a systém mu porovná návratnost investice s nájmy, které se v dané lokalitě platí. Porovná kupní cenu (výdaj) s nájmuy (potenciálními příjmy). Jinými slovy, investor nebude muset používat Excel tabulky, kde si bude vkládat sám data a každou lokalitu a nemovitost porovnávat. Ušetří mu to hodiny měsíčně.

Trvá to déle, než jsme čekali

Jsme na začátku s tímto systémem i po několika měsících práce, protože se vždy našly nové problémy k řešení. V tuto chvíli přibíráme do týmu výborného programátora, který nám s realizací pomůže. Za nedlouho jsou Vánoce a systém se začíná pomalu rýsovat. Počítám, že bude k pilotnímu spuštění po Novém roce (aspoň v to doufám).

Pilotní verze produktu (MVP – minimum viable product)

Investor, který bude používat náš systém, bude členem a software bude nabízen formou měsíčního předplatného. Jakmile to bude hotové, nechám nedokonalou verzi otestovat zdarma několika lidmi z řad investorů, kteří investují v Manchesteru, které jsem si našel přes Instagram a Facebook skupiny. Dále vyzkouším oslovit investory přes LinkedIn. Tato omezená skupinka lidí mi dá feedback a ten budeme s týmem zase řešit, abychom vychytali mouchy. Jakmile budou lidi spokojeni, rozjedeme vše pro oblast Manchesteru a potom pro celou Británii.

Jak se to dělá dnes

Když vyhledávám nemovitost pro investici v Anglii, prodírám se měsíce statistikami, Excel tabulkami s výpočty návratnosti investice. Počítám splátky hypotéky, jestli se mi vrátí peníze během pěti let nebo deseti let a trávím nad tím hodně času.

Poslední nemovitost, do které jsem investoval, je ve Stockportu a roční ROI vychází na 14%. K tomu je ale nutné ještě přičíst hodnotu nemovitosti, která se zdvojnásobí přibližně každých deset až dvacet let.

Nad statistikami jsem trávil měsíce, zjišťoval, jestli jiná lokalita kolem Manchesteru stojí za tu investici nebo nestojí. Nakonec vyhrál Stockport, který vůbec neznám. Tento systém, který s Honzou a programátorem dáváme dohromady ušetří investorovi hodně času, které by musel strávit sezením u počítače a Excelu.

Držte palce, ať se nám to povede a o produkt je velký zájem 🙂

 

Adam Wojnar

 

Please follow and like us:
error