Podnikání je svoboda, ale vydělat 10tis není tak jednoduché, jak to vypadá

Podnikání pro mě znamená vydělávat klidně méně než v zaměstnání, milovat, co dělám, než koukat celý den na hodiny, kdy půjdu domů a těšit se na víkendy. Pracovní týden je delší než víkendy, takže mi těšení se na víkendy nedává smysl. Navíc v práci strávíme 60% svého času (někdo vydělá podnikáním 33tis měsíčně a baví ho to, někdo zase 46tis v zaměstnání a třikrát z pěti dní v týdnu sleduje hodinky, kdy už půjde domů…). Beru tu první možnost.

Podnikání pro mě znamená žít naplněný život. Makat do zničení těla a stavět něco, co mi dává smysl.

S čím bych podnikání nespojoval je Uber, Apple, Steve Jobs, Microsoft a jiné velké a ikonické firmy. Proč? Protože tito lidé jsou nebo byli speciální a začali ve speciální chvíli. Něco takové se podaří jednomu z milionů podnikatelů.

Nechtěl bych mít firmu se stovkami zaměstnanců. Nejsem HR typ a někdy se rád zavřu na půl dne a nechci nikoho vidět a nic slyšet. Každý to máme jinak. Poznat sám sebe je základ. Potom kolem své povahy postavit něco, kde chci být.

Hodně se mluví o drahých hodinkách a málo o zodpovědnosti. Luxusní životní styl je přeceňován ve spojitosti s podnikáním a vůbec se nemluví o nocích, kdy začínající podnikatel nespí, protože se mu hodní katastrofické scénáře celou noc přes mozek. Podnikání není vybudování appky za milion dolarů, podnikání je spíše o velmi malých krůčcích, spíše plížení se celý rok, jen aby se člověk uživil.

Podnikání je skvělé, ale jeho obtížnost je dnes podceňovaná.

Na začátku podnikání je obtížné vytáhnout si 10 000 z firmy za měsíc. Jen ten, kdo nikdy nepodnikal, tomu nemůže rozumět.

 

Adam Wojnar

 

Please follow and like us:
error