Vysoká škola, ano či ne. Mám jít na vysokou nebo nemám?

podcast Soundcloud

Vysoká škola, ano či ne. Mám jít na vysokou nebo nemám?

Vysoká škola ti dá známosti a konexe s lidmi, kteří budou později významní. Nebo tito bývalí spolužáci budou první zákazníci, byznys partneři, kterým můžeš věřit nebo spolehliví spolupracovníci. Kurikulum, které se učí na školách (zejména ekonomika a marketing) je mimo mísu. (Znám daleko lepší cestu, jak se stát dobrým marketérem, než chodit do školy). Proto počet lidí, se kterými si během studií potřeseš rukou, budou tvým zdrojem a inspirací pro podnikání dvacet, třicet let po škole.

Látka, která se ve škole učí, nikoliv. Vysoká je proto dobrá v závislosti na tom, kolik lidí tam poznáš. V angličtině je to “numbers game”. Čím více umíš jednat s lidmi, tím více školu doporučuji. Jestli chceš dělat do marketingu, točit videa pro firmy nebo mít vlastní YouTube kanál, spravovat sociální média firmám a na tom si založit byznys, kurikulum z vysoké ti bude k ničemu. To samé platí o podnikání celkově.

Známosti ano, vědomosti ne. Na Googlu najdeš vše, co v životě potřebuješ vědět. Na to se nechodí do školy.

Jestli chceš být doktor, zubařka, chemik, důlní inženýr, pak se bez vysoké neobejdeš a popravdě, nešel bych k zubaři, který nemá pořádné vzdělání. Stát se právníkem bez vysoké taky asi není zrovna praktické.

Mimochodem, viděl jsem to u dvou svých kamarádů. Funguje to skvěle. Oba víte o kom mluvím 🙂

Takže za mě vysoká škola ano, ale člověk musí vědět proč.

Adam Wojnar

Please follow and like us:
error