Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Investování do nemovitostí

Kde Češi a Slováci kupují nemovitosti v zahraničí?

V dnešní době se investování do nemovitostí v zahraničí stává mezi Čechy a Slováky čím dál populárnější. Mnoho lidí hledá příležitosti ke koupi nemovitosti v jiných zemích, ať už jako investici nebo druhý domov vhodný na dovolenou. Za mě je ideální Velká Británie, která je České i Slovenské republice blízko a je inflačně stabilní. Její trh je konzervativně rostoucí a plný příležitostí. Velkou výhodou Velké Británie je i vystoupení z EU, která tím pádem nemůže tamní trh s nemovitostmi ovlivňovat. Pojďme se společně podívat na hlavní důvody a destinace, kde Češi nakupují nemovitosti.

Kde Češi a Slováci kupují nemovitosti v zahraničí?

Důvody, proč koupit nemovitost v zahraničí

Než se podíváme na konkrétní destinace, kde Češi a Slováci nejčastěji kupují nemovitosti, je důležité se zaměřit na důvody, proč kupují nemovitosti v zahraničí. Existuje několik důvodů, které lidi motivují k takovému kroku:

  • růst hodnoty nemovitostí: investice do nemovitostí v zahraničí může být výhodná z hlediska růstu hodnoty, některé lokality mají stabilní a rostoucí trh s nemovitostmi, což může v budoucnu přinést značný zisk, jednou z takových destinací je Anglie,
  • diverzifikace portfolia: investování do nemovitostí v zahraničí může pomoci diverzifikovat investiční portfolia, mít nemovitost v jiné zemi může být zabezpečením proti nejistotám na domácím trhu,
  • dovolená a druhý domov: mnoho Čechů a Slováků si kupuje nemovitosti v zahraničí, které slouží jako druhý domov nebo pro pravidelné dovolené, to jim poskytuje svobodu a zároveň investici do jejich osobního pohodlí.

Dobrá volba pro všechny, kdo uvažují nad lepšími zítřky

Jednou z nejlepších zemí pro nákup nemovitostí je Anglie. Její velkou výhodou je vystoupení z EU, která již nemůže tamní trh s nemovitostmi ovlivňovat. Anglický realitní trh je konzervativně rostoucí. Investiční nemovitosti v Anglie nabízí zhodnocení okolo 8 % plus samotný růst hodnoty nemovitosti. Dále je zde velmi populární investovat do krátkodobých pronájmů. Agendu je možné realizovat kompletně od stolu počítače a všechny náležitosti lze snadno vyřídit. Anglie se tak stává velmi oblíbenou destinací vzhledem k zisku a diverzifikaci, ať už politické či destinační. Pokud máte zájem o koupi nemovitosti v Anglii, obraťte se na mě a já vše zařídím za Vás.

Letní sídla v zahraničí

Chorvatsko – krásné pobřeží a příjemné podnebí

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro Čechy, kteří hledají nemovitosti v zahraničí. Jeho krásné pobřeží, čisté pláže a příjemné středomořské podnebí přitahuje mnoho lidí. Jedny z nejoblíbenějších míst v Chorvatsku jsou Dubrovník, Split a Zadar.

Španělsko – oblíbená destinace pro trvalé bydlení i dovolenou

Španělsko je další oblíbenou volbou Čechů. Slunečné počasí, krásné pláže a bohatá kultura dělají z této země atraktivní destinaci pro trvalé bydlení i dovolenou. Města jako Barcelona, Valencia a Costa del Sol jsou známá svou lákavou nabídkou nemovitostí.

Itálie – kultura, jídlo a umění

Itálie je synonymem pro bohatou kulturu, vynikající jídlo a umění. Mnoho Čechů si kupuje nemovitosti v Itálii, aby měli možnost prozkoumat historická města jako je Řím, Florencii či Benátky. Tato země nabízí rozmanité investiční příležitosti.

Poraďte se s odborníkem

Koupě nemovitostí v zahraničí je pro mnoho Čechů lákavou investiční a životní příležitostí. Destinace jako je Chorvatsko, Španělsko či Itálie nabízí možnosti tzv. letních sídel. Destinace typu USA, Kanada nebo Anglie poskytují různé výhody z hlediska investic. Než se rozhodnete pro koupi nemovitost v zahraničí, je důležité provést důkladný průzkum realitního trhu, poraďte se proto s odborníkem.

Kde Češi a Slováci kupují nemovitosti v zahraničí?

První krok k úspěšné investici do nemovitosti v Anglii

Jsem tu pro Vás a pomohu Vám získat investiční nemovitost v Anglii, aniž byste museli umět mluvit anglicky nebo cestovat do Anglie. Společně nastartujeme Vaše portfolio. Pojďme si domluvit nezávaznou konzultaci.

Kvalitní zdroj informací

Nemusíte se obávat, nebudu Vás spamovat.  Mým cílem je Vám přinést pravidelně každý týden kvalitní obsah, informace, rady a v neposlední řadě možné investiční příležitosti, které lze realizovat okamžitě. 

Počet přihlášených investorů 3375