Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Investování do nemovitostí

16 Let Zkušeností s Nemovitostmi: 7 Klíčových Lekcí

Investování do nemovitostí může být buď vynikající příležitostí, nebo zdrojem velkých problémů. Během svých 16 let v oblasti správy nemovitostí jsem získal mnoho cenných poznatků. Těchto sedm lekcí vám může pomoci vyhnout se častým chybám a úspěšně spravovat své nemovitosti.

Zde jsou shrnuté klíčové body:

  • Předem stanovte očekávání nájemníků
  • Kvalita nemovitosti přitahuje kvalitní nájemníky
  • Známost zvyšuje ochotu platit
  • Výmluvy jsou časté
  • Buďte předem připraveni
  • Luxus neznamená vysokou návratnost
  • Lokalita je klíčová

1. Předem stanovte očekávání nájemníků

Je klíčové jasně definovat všechna očekávání ještě před nastěhováním nájemníků. Robustní smlouva, kde jsou všechny podmínky jasně stanoveny, je zásadní. Mějte na paměti, že ani ta nejlepší smlouva nezabrání některým problémům, jako je neplacení nájmu. Představte si, že novým nájemníkům podrobně vysvětlíte vše potřebné – budou se cítit informovaní a respektovaní, což může předcházet mnoha budoucím problémům.

Rozhovor s Michalem Hanychem: Klíčové aspekty danění a investic do britských nemovitostí

2. Kvalita nemovitosti přitahuje kvalitní nájemníky

Investice do kvalitní stavby a vybavení se vyplatí. Nadprůměrná cena a lepší vybavení přitahují lepší nájemníky. Pamatujte, že cihly, vybavení a správce nemovitosti jsou klíčové pro úspěch. Představte si dům s moderními spotřebiči a dobře udržovanou zahradou – taková nemovitost přitahuje nájemníky, kteří se o ni budou starat.

3. Známost zvyšuje ochotu platit

V realitním byznysu je důležité být vidět. Sociální média, YouTube a email marketing vám mohou pomoci udržet se v povědomí nájemníků i investorů. Představte si, že jste aktivní na sociálních sítích, sdílíte novinky a odpovídáte na dotazy. Lidé vás znají, důvěřují vám a jsou ochotni platit více za vaše služby.

4. Výmluvy jsou časté

Nevěřte nájemníkům, kteří platí pozdě. Nesnažte se hodnotit jejich důvody, protože neznáte celou situaci. Pokud nájemník jednou zpozdí platbu, dejte mu šanci. Podruhé by však mělo následovat spuštění procesu výpovědi. Představte si systém, který automaticky sleduje platby a spouští procesy výpovědi při opakovaném zpoždění – tím minimalizujete stres a ztráty.

Čtyři typy investičních nemovitostí: Stupnice náročnosti správy

5. Buďte předem připraveni

Komunikujte s nájemníky ještě před uvolněním bytu. Mít připravené zájemce předem je skvělým byznys rozhodnutím. Nastavte marketing tak, aby přilákal zájemce dříve, než budete mít volné místo. Představte si pořadník zájemců čekajících na uvolnění bytu – to vám dává jistotu a stabilitu, že nebudete mít prázdné byty dlouho.

6. Luxus neznamená vysokou návratnost

Luxusní vybavení často nezaručuje návratnost investice. Luxus stojí mnohem více než základní vybavení, a nájemné obvykle nepokryje tyto náklady. Představte si rozdíl mezi bytem vybaveným kvalitním, ale cenově dostupným nábytkem, a luxusním bytem s designovými kousky – první varianta bude mnohem snadněji pronajímatelná a výnosnější.

Nová nabídka investičních bytů, domů a apartmánů v Anglii do vašeho mailboxu – registrace zdarma

7. Lokalita je klíčová

Horší nemovitost v lepší lokalitě je vždy lepší než skvělá nemovitost v horší lokalitě. Nájemníci velmi dobře vnímají, kde se jejich bydlení nachází, a jsou ochotni platit více za lepší lokalitu, i když je nemovitost méně kvalitní. Představte si menší, starší byt v centru města s veškerou infrastrukturou na dosah – nájemníci budou ochotni platit více za tuto výhodnou polohu.

Závěr

Těchto sedm lekcí jsem se naučil od roku 2008, kdy jsem začal podnikat v Manchesteru. Pokud se jim budete řídit, můžete se vyhnout mnoha bolestným zkušenostem a zajistit si úspěšnou správu nemovitostí.

V roce 2008 jsem začal nabízet ubytování a pomoc s hledáním práce v Anglii a ve svém prvním podnikání jsem se věnoval také sdílenému ubytování, konkrétně v Manchesteru. Jednu dobu jsem měl při svém podnikání 100 nájemníků, než jsem firmu prodal. Za poslední 2,5 roku jsem stál u převodu 34 bytů a domů v Anglii, vše pro zahraniční investory. V Anglii také investuji. Rád pomohu s přepisem i vaší nemovitosti v Anglii. Dejte mi vědět. Domluvme si video schůzku (klikněte na odkaz) a vyberte termín v mém kalendáři. Rád poskytnu svou pomoc i vám při vašem nákupu.

Adam Wojnar

Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Jsem investor, konzultant a zprostředkovatel investic do nemovitostí. Mým klientům pomáhám s investováním na zahraničním realitním trhu více než 2 roky. Obraťte se na mě.

Kvalitní zdroj informací

Nemusíte se obávat, nebudu Vás spamovat.  Mým cílem je Vám přinést pravidelně každý týden kvalitní obsah, informace, rady a v neposlední řadě možné investiční příležitosti, které lze realizovat okamžitě. 

Počet přihlášených investorů 3375