Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Investování do nemovitostí

4 znaky, proč investice do nemovitostí možná nebude váš šálek kávy!

Během let, kdy jsem se věnoval jak propagaci, tak osobní investici do nemovitostního sektoru, jsem si udržel realistický pohled a pochopil, že tento obor není určen pro každého. Mnozí se pustí do investičního dobrodružství, aby následně zjistili, že jim to nepřináší očekávanou spokojenost. 

Tak jak poznat, že sektor nemovitostí není pro vás? Vypozoroval jsem pár zásadních signálů…

1. Cihly a panely vás nelákají

Mnoho lidí se pustí do investic spíše z donucení než z vlastní vůle, často pod tlakem okolí nebo kvůli nejistotě na akciovém trhu. Pokud vás myšlenka správy majetku, komunikace s nájemníky či řešení technických problémů neoslovuje, může být náročné najít v této oblasti své uplatnění. Sektor realit vyžaduje váš čas, energii a nadšení, a pokud vám tyto prvky chybí, může vás to stát více než jen finanční prostředky. Navíc, dynamika trhu s nemovitostmi může být velmi proměnlivá, a bez opravdové vášně pro tento typ investic můžete snadno ztratit zájem nebo se cítit přetíženi.

2. Myšlenka dluhu vás znepokojuje

Získání hypotéky bývá často klíčovou výhodou v oblasti nemovitostí. Avšak ne každý je komfortní s myšlenkou zadlužit se. Pokud máte zakořeněné přesvědčení, že veškerý dluh je špatný, může být obtížné se s touto ideou vyrovnat. Takový přístup může způsobit značný stres a úzkost, což negativně ovlivní celkový zážitek z investování. Adaptace na myšlenku dluhu jako nástroje může vyžadovat čas a změnu myšlení, což nemusí být pro každého.

Daň z nemovitosti – klíčové rozdíly mezi Anglii a Českem

3. Neumíte se vyrovnat s neúspěchem

V oblasti nemovitostí se často setkáte s překážkami. Ať už je to porucha kotle, zatékání do objektu či problémy s nájemníky, někdy se věci prostě nepovedou. Pokud máte potřebu mít vše pod kontrolou a těžko se vyrovnáváte s nečekanými situacemi, investice do nemovitostí vás může dostat do velkého stresu. Flexibilita a schopnost zachovat klid v krizových situacích jsou klíčové pro úspěch v tomto oboru.

4. Rozvoj vašeho portfolia vás nezajímá

Rozšiřování a rozvoj investičního portfolia přináší výhody jako je diverzifikace a snížení rizika. Pokud však nemáte zájem o rozvoj a spokojíte se s malým počtem investic, možná zjistíte, že výnos vašeho času a energie není tak vysoký, jak jste doufali. Investovat se nejlépe vyplácí, když jste ochotni vytvořit rozmanité a široké portfolio. Bez touhy po expanzi můžete přijít o řadu výhod, které nemovitostní sektor nabízí.

Není to nic pro slabé povahy – realitní sektor opravdu není pro každého.

Díky za přečtení! 

Klikněte na „On-line schůzka“ a sdělte mi vaše názory na investice, třeba ty v Anglii. A pokud se rozhodnete jednat, dejte mi vědět. Vaše rozhodnutí mě opravdu zajímá!

Adam Wojnar

Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Jsem investor, konzultant a zprostředkovatel investic do nemovitostí. Mým klientům pomáhám s investováním na zahraničním realitním trhu více než 2 roky. Obraťte se na mě.

Kvalitní zdroj informací

Nemusíte se obávat, nebudu Vás spamovat.  Mým cílem je Vám přinést pravidelně každý týden kvalitní obsah, informace, rady a v neposlední řadě možné investiční příležitosti, které lze realizovat okamžitě. 

Počet přihlášených investorů 3375