Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Investování do nemovitostí

Jak koupit nemovitost v zahraničí?

Snili jste někdy o vlastní nemovitosti v zahraničí? Proměním Váš sen ve skutečnost. Koupě nemovitosti v cizí zemi není o nic složitější než koupě domu či bytu v České republice. Dokonce jsou země, kde je koupě nemovitosti mnohem jednodušší než u nás, a to díky možnostem, jež nabízí tamní úřady. Co je potřeba udělat při nákupu nemovitosti v zahraničí? V tomto článku získáte potřebné informace, od výběru nemovitosti, převodu do osobního vlastnictví až po veškeré právní služby, které Vám pomohou uskutečnit Váš sen o vlastním domě či bytě v zahraničí. Pokud chcete vše zařídit bezpečně a bez zbytečných starostí, neváhejte se na mě obrátit a můžeme se domluvit na nezávazné konzultaci.

Jak koupit nemovitost v zahraničí?

1. Výběr destinace

Prvním krokem při koupi nemovitosti v zahraničí je výběr vhodné destinace. Měli byste zvážit dostupnost dopravy, klima, kulturu, jazyk a ekonomickou stabilitu Vámi vybrané země. Při rozhodování berte také v potaz, proč chcete nemovitost v zahraničí vlastnit. Zda chcete mít nemovitost v zahraničí z důvodu investice nebo pro osobní účely na dovolenou či jako svůj druhý domov.

2. Stanovení rozpočtu

Stanovení rozpočtu je důležité pro určení cenového rozsahu nemovitostí, které si můžete dovolit. Zahrňte do rozpočtu nejen kupní cenu nemovitosti, ale také další náklady, kterými jsou daň z nemovitosti, poplatky za právní služby a případné renovace a úpravy nemovitosti.

3. Lokální trh s nemovitostmi

Ve Vámi vybrané lokalitě důkladně prostudujte místní trh s nemovitostmi. Zjistěte si informace o průměrných cenách nemovitostí, nabídce a poptávce, trendech a předpovědi budoucího vývoje realitního trhu. To Vám pomůže získat přehled o aktuální situaci a lépe se rozhodnout.

4. Nájemní výnos

Pokud nemovitost plánujete pronajímat, je důležité zhodnotit potenciál nájemního výnosu. Zjistěte si informace o průměrných cenách nájmů, pronajímaných sazbách a případných omezeních pronájmu. Díky této analýze zhodnotíte, zda je nákup nemovitosti z hlediska investice výhodný.

5. Právní aspekty a místní předpisy

Před koupí nemovitosti se ve Vámi vybrané lokalitě informujte o právních aspektech a předpisech týkajících se nákupu nemovitostí cizinci. Zjistěte si, zda existují omezení pro zahraniční občany a jaké jsou požadavky na získání povolení k vlastnictví nemovitosti.

6. Financování a hypotéky

Pokud nemáte dostatek finančních prostředků na nákup nemovitosti, zvažte možnosti financování a hypoték. Informujte se, zda je možné získat hypotéku od místních bank a jaké jsou případné podmínky pro její schválení. Porovnejte si různé nabídky a zvolte tu nejvýhodnější variantu.

7. Zpracování dokumentů a smluv

Při koupi nemovitosti v zahraničí budete muset zpracovat různé dokumenty a smlouvy. Dobrým řešením je najmout si ve Vámi vybrané lokalitě právního experta, který Vám pomůže s vyřizováním veškeré dokumentace. Všechny dokumenty před podpisem pečlivě prostudujte, abyste jim rozuměli.

8. Návštěva a prohlídka nemovitosti

Před koupí nemovitosti je důležitá její důkladná prohlídka. Osobní prohlídka Vám umožní zhodnotit stav nemovitosti, lokalitu a další důležité faktory. Připravte si seznam otázek a důkladně prozkoumejte všechny důležité aspekty nemovitosti.

Jak koupit nemovitost v zahraničí v Anglii

9. Místní infrastruktura a služby

Ve Vámi vybrané destinaci se zajímejte o místní infrastrukturu a dostupné služby. Zjistěte, jak daleko od nemovitosti je veřejná doprava, lékařské zařízení, škola, obchod a další důležitá místa. Důkladné prozkoumání okolí Vám pomůže při rozhodování, zda je pro Vás daná lokalita ta pravá.

10. Zabezpečení majetku

Zabezpečení nemovitosti v zahraničí je důležitým aspektem. Zvažte, jaké jsou místní bezpečnostní podmínky a možnosti zabezpečení nemovitosti. Může jít o bezpečnostní služby, pojištění majetku nebo další opatření, která Vám poskytnou klid a jistotu.

11. Zapojení místního realitního agenta

Při koupi nemovitosti v zahraničí může být velkou výhodou místní realitní agent, který Vám může poskytnout užitečné informace, poradit při výběru vhodné nemovitosti a pomoci s celým procesem nákupu. Vyberte si agenta s dobrou pověstí a bohatými zkušenostmi v oboru.

12. Převod vlastnictví a daňové povinnosti

Převod vlastnictví nemovitosti v zahraničí vyžaduje dodržování místních předpisů a daní. Informujte se o procesu převodu vlastnictví a zjistěte si, jaké jsou daňové povinnosti spojené s nákupem nemovitosti ve Vámi vybrané zemi. Místní právní expert Vám poskytne potřebné informace a pomůže s vyřízením všech administrativních záležitostí.

13. Pojištění nemovitosti v zahraničí

Pojištění nemovitosti v zahraničí je důležitou ochranou Vašeho majetku. Informujte se o tom, jaké jsou možnosti pojištění a jaký typ krytí je dostupný. Porovnejte nabídky od různých pojišťoven a zvolte pojištění, jež Vám poskytne potřebnou ochranu.

Kde nemovitost koupit?

Koupě nemovitosti v zahraničí je velkým životním rozhodnutím, a proto vyžaduje důkladnou přípravu. Během celého procesu mějte na paměti důležité faktory, zaměřte se na výběr destinace, stanovení rozpočtu, právní aspekty a bezpečnost. S Vaší důkladnou přípravou a pomocí odborníků můžete uskutečnit svůj sen a vlastnit nemovitost v zahraničí.

Pokud máte zájem o koupi nemovitosti v zahraničí, neváhejte se na mě obrátit. Jsem tu pro Vás a pomohu Vám získat nemovitost v zahraničí bez zbytečných starostí a nutnosti mluvit anglicky. Pojďme si domluvit nezávaznou konzultaci.

První krok k úspěšné investici do nemovitosti v Anglii

Jsem tu pro Vás a pomohu Vám získat investiční nemovitost v Anglii, aniž byste museli umět mluvit anglicky nebo cestovat do Anglie. Společně nastartujeme Vaše portfolio. Pojďme si domluvit nezávaznou konzultaci.

Kvalitní zdroj informací

Nemusíte se obávat, nebudu Vás spamovat.  Mým cílem je Vám přinést pravidelně každý týden kvalitní obsah, informace, rady a v neposlední řadě možné investiční příležitosti, které lze realizovat okamžitě. 

Počet přihlášených investorů 3375