Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Investování do nemovitostí

21 základních termínů při převodu nemovitosti ve Velké Británii

Při realizaci převodu nemovitostního vlastnictví ve Velké Británii je nezbytné být obeznámen s určitými pojmy. Chápání těchto termínů usnadňuje investorům průběh procesu. Mezi základní termíny patří „Searches“, „Land Registry“, „Title Deed“, „Completion“, „Stamp Duty Land Tax“ a „Conveyancing solicitor“. V tomto příspěvku se podíváme na 21 esenciálních termínů potřebných pro převod nemovitosti ve Velké Británii. Tato slova jsou klíčem k úspěšnému dokončení transakce.

1. Hledání (“Searches”): Identifikuje potenciální problémy týkající se nemovitosti, jako jsou stavební normy nebo povolení.

2. Zemský rejstřík (“Land Registry”): Organ, který eviduje vlastníky pozemků v Anglii a Walesu. Převod nemovitosti zahrnuje registraci nového vlastníka. Za poplatek je možné zjistit údaje o nemovitostech.

3. List vlastnictví (“Title Deed”): Dokument potvrzující vlastnictví nemovitosti. Během převodu ověří právník kupujícího tento list.

4. Dokončení (“Completion”): Konečná fáze převodu, kdy kupující stává oficiálním vlastníkem.

5. Daň z převodu nemovitostí (“Stamp Duty Land Tax”): Daně, kterou musí kupující uhradit. Výše závisí na hodnotě nemovitosti. Vypočítejte si daň.

6. Advokát pro převod vlastnictví (“Conveyancing solicitor”): Právní expert specializující se na převod nemovitostí.

7. Hypotéka (“Mortgage”): Úvěr banky na financování nákupu nemovitosti.

8. Výměna smluv (“Exchange of contracts”): Fáze, kdy obě strany legalizují transakci. Stanovuje se také datum dokončení.

9. Formulář TR1 (“TR1 form”): Dokument k převodu nemovitosti.

10. Vybavení a instalace (“Fixtures and fittings”): Položky v nemovitosti zahrnuté či nezahrnuté v prodeji.

11. Energetický průkaz budovy EPC (“Energy Performance Certificate”): Povinný dokument ukazující energetickou účinnost. Veřejně k nahlédnutí.

12. Nájem na dobu určitou (“Leasehold”): Vlastnictví nemovitosti (na několik let – až 999) často bez vlastnictví pozemku pod nemovitostí. Používá se častěji u bytů.

13. Vlastnictví bez omezení (“Freehold”): Vlastnictví nemovitosti bez omezení (na pořád) i s pozemkem, který leží pod ní.

14. Převod nemovitosti (“Convyancing”): Právní proces transferu nemovitosti mezi prodávajícím a kupujícím. U většině převodů jsou při převodu zúčastněni dvě právní kanceláře. Jedna zastupuje prodávajícího a druhá kupujícího.

15. Prodávající (“Vendor/seller”): Účastník prodeje nemovitosti.

16. Zvláštní účelová společnost SPV (“Special Purpose Vehicle”): Entita vytvořená pro určité obchodní účely.

V tomto článku se dovíte více o daních – Daň z nemovitosti – rozdíly mezi Českem a Anglii

17. Elektrická zpráva o stavu instalace (“Electrical Installation Condition Report”): Pětiletá zpráva o stavu elektrických instalací.

18. Certifikát o bezpečnosti plynu (“Gas Safety Certificate”): Označuje se také CP12. Roční zpráva o bezpečnosti plynových spotřebičů. Zprávu je nutné ze zákona vyhotovit každý rok.

19. Zaručená krátkodobá nájemní smlouva (“Assured Shorthold Tenancy”): Běžný nájemní kontrakt. Smlouva s nájemníkem o pronájmu.

20. Dům pro více nájemníků (“House of Multiple Occupation”): Nemovitost pronajímána pěti nebo více nájemníkům, kteří se mezi sebou neznají a každý bydlí ve svém (uzamykatelném) pokoji.

21. Plán lokality (“Local search”): Informace o místních plánech či vývoji, které mohou ovlivnit nemovitost.

Tyto termíny jsou klíčové pro rozumění procesu převodu nemovitosti ve Velké Británii. Doporučujeme konzultovat se s odborníkem na nemovitosti, aby vám poskytl nejlepší možnou radu a podporu během procesu.

Myslíte si, že je nerealistické očekávat, že bych vám mohl pomoci ušetřit peníze při nákupu nemovitosti v Anglii, zefektivnit celý proces, doporučit vhodnou nemovitost a zajistit výhodné podmínky nákupu? Zajímá vás nabídka bytů a domů k nákupu? Podívejte se na nejnovější nabídku. Nebo si přímo rezervujte termín online schůzky.

Ceny za vydání EPC, CP12 a EICR mohou kolísat v závislosti na geografické poloze a poskytovateli služby. Běžné cenové rozmezí je následující:

EPC: Obvyklá cena se pohybuje v rozmezí 50 až 120 liber.

CP12: Obvyklá cena se pohybuje v rozmezí 50 až 150 liber.

EICR: Obvyklá cena se pohybuje v rozmezí 100 až 300 liber.

Je však klíčové mít na paměti, že uvedené cenové rozpětí může být značně ovlivněno různými faktory, včetně velikosti a položení nemovitosti, specifikací vybavení a dalšího. Pro získání nejpřesnějšího odhadu je vhodné požádat o cenové nabídky od různých poskytovatelů a následně je mezi sebou porovnat, abyste našli nejvýhodnější variantu.

Adam Wojnar

Adam Wojnar - Investiční zprostředkovatel do nemovitostí v Anglii
Adam Wojnar

Jsem investor, konzultant a zprostředkovatel investic do nemovitostí. Mým klientům pomáhám s investováním na zahraničním realitním trhu více než 2 roky. Obraťte se na mě.

Kvalitní zdroj informací

Nemusíte se obávat, nebudu Vás spamovat.  Mým cílem je Vám přinést pravidelně každý týden kvalitní obsah, informace, rady a v neposlední řadě možné investiční příležitosti, které lze realizovat okamžitě. 

Počet přihlášených investorů 3375